Casa / Tape / 3M 465 CIRCLE-1.500"-100
minImg
3M 465 CIRCLE-1.500"-100
3M (TC)
Prodotto No:
3M 465 CIRCLE-1.500"-100
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE SPLIC CLR 1 1/2" DIA 100/RL
Guida per l'utente
Usage Bonding
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0020" (2.0 mils, 0.050mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polycoated Kraft Liner
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0055" (5.5 mils, 0.140mm)
Series 465
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 70°F ~ 100°F (21°C ~ 38°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Adhesive Transfer
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia