Casa / Tape / 3M 4926 CIRCLE-1.75"-250
minImg
3M 4926 CIRCLE-1.75"-250
3M (TC)
Prodotto No:
3M 4926 CIRCLE-1.75"-250
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE DBL COAT 1 3/4" DIA 250/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.0120" (12.0 mils, 0.305mm)
Color Gray
Backing, Carrier Paper
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Thickness 0.0150" (15.0 mils, 0.381mm)
Series VHB™ 4926
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia