Casa / Tape / 3M 4991 CIRCLE-0.5"-250
minImg
3M 4991 CIRCLE-0.5"-250
3M (TC)
Prodotto No:
3M 4991 CIRCLE-0.5"-250
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE DBL COATED 1/2" DIA 250/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Polyethylene Film
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0900" (90.0 mils, 2.286mm)
Series VHB™ 4991
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.50" (12.70mm) 1/2" dia