Casa / Tape / 3M 501+ CIRCLE-0.313"-5000
minImg
3M 501+ CIRCLE-0.313"-5000
3M (TC)
Prodotto No:
3M 501+ CIRCLE-0.313"-5000
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE MASK PUR 5/16" DIA 5000/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Purple
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0073" (7.3 mils, 0.185mm)
Series 501+
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 0.31" (7.87mm) 5/16" dia