3M (TC)
Prodotto No:
3M 501+ CIRCLE-4.875"-100
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
TAPE MASK PUR 4 7/8" DIA 100/RL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Usage | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |
| Thickness - Adhesive | - |
| Color | Purple |
| Backing, Carrier | Crepe Paper |
| Product Status | Active |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Thickness | 0.0073" (7.3 mils, 0.185mm) |
| Series | 501+ |
| Length | - |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Mfr | 3M (TC) |
| Temperature Range | 300°F (149°C) Max |
| Shelf Life | 18 Months |
| Package | Bulk |
| Tape Type | Masking |
| Width | 4.88" (123.83mm) 4 7/8" dia |
| Adhesive | Rubber |
| Base Product Number | 3M 501 |