Casa / Tape / 3M 501FL CIRCLE-1.750"-250
minImg
3M 501FL CIRCLE-1.750"-250
3M (TC)
Prodotto No:
3M 501FL CIRCLE-1.750"-250
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE LAMINATING 1 3/4" DIA 250RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polyethylene-Terephthalate (PET)
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Series 501FL
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Laminating
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia