Casa / Tape / 3M 502FL CIRCLE-1.500"-500
minImg
3M 502FL CIRCLE-1.500"-500
3M (TC)
Prodotto No:
3M 502FL CIRCLE-1.500"-500
Descrizione:
TAPE LAMINATING 1 1/2" DIA 500RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polyethylene-Terephthalate (PET)
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Series 502FL
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Laminating
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia