Casa / Tape / 3M 8905 CIRCLE-0.750"-1000
minImg
3M 8905 CIRCLE-0.750"-1000
3M (TC)
Prodotto No:
3M 8905 CIRCLE-0.750"-1000
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE SPLIC BLU 3/4" DIA 1000/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Color Blue
Backing, Carrier Polyester
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Series 8905
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -60°F ~ 400°F (-50°C ~ 204°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Splicing
Width 0.75" (19.05mm) 3/4" dia