Casa / Tape / 3M 8992 CIRCLE-1.750"-250
minImg
3M 8992 CIRCLE-1.750"-250
3M (TC)
Prodotto No:
3M 8992 CIRCLE-1.750"-250
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE INSUL GRN 1 3/4" DIA 250/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0012" (1.2 mils, 0.030mm)
Color Green
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0032" (3.2 mils, 0.081mm)
Series 8992
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -60°F ~ 400°F (-50°C ~ 204°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Insulating, High Temperature
Width 1.75" (44.45mm) 1 3/4" dia