Casa / Tape / 3M 8997 CIRCLE-1.500"-500
minImg
3M 8997 CIRCLE-1.500"-500
3M (TC)
Prodotto No:
3M 8997 CIRCLE-1.500"-500
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
POLY TAPE 1.5" ROLL OF 500
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -140°F ~ 320°F (-60°C ~ 160°C)
Thickness - Adhesive 0.0012" (1.2 mils, 0.030mm)
Color Amber
Backing, Carrier Polyimide
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0022" (2.2 mils, 0.056mm)
Series 8997
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 500°F (260°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Adhesive Transfer
Width 1.50" (38.10mm)