Casa / Tape / 3M 9495MP CIRCLE-0.813"-250
minImg
3M 9495MP CIRCLE-0.813"-250
3M (TC)
Prodotto No:
3M 9495MP CIRCLE-0.813"-250
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE DBL COAT 13/16" DIA 250/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive 0.0029" (2.9 mils, 0.074mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0028" (2.8 mils, 0.071mm)
Thickness 0.0057" (5.7 mils, 0.145mm)
Series 9495MP
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 250°F (121°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.81" (20.65mm) 13/16" dia