3M (TC)
Prodotto No:
3M 983-71 2" X 30FT
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
TAPE MARKING YELLOW 2"X 10YDS
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$62.3105
$62.3105
10
$58.64445
$586.4445
25
$54.97916
$1374.479
50
$51.31406
$2565.703
100
$48.748395
$4874.8395
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Usage | Marking, Reflective |
| Storage/Refrigeration Temperature | 65°F ~ 75°F (18°C ~ 24°C) |
| Thickness - Adhesive | - |
| Color | Yellow |
| Backing, Carrier | Liner |
| Product Status | Active |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Thickness | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Series | Diamond Grade™ 983 |
| Length | 30' (9.1m) 10 yds |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Mfr | 3M (TC) |
| Temperature Range | -30°F ~ 200°F (-34°C ~ 93°C) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Package | Bulk |
| Tape Type | Conspicuity Marking Tape |
| Width | 2.00" (50.80mm) |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Base Product Number | 983 |