3M CN3490 CIRCLE-0.875"-250
3M (TC)
Prodotto No:
3M CN3490 CIRCLE-0.875"-250
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
RF EMI SHIELDING TAPE 0.875"
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Shape Circular
Material Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Thickness - Overall 0.002" (0.06mm)
Product Status Obsolete
Series CN-3490
Type Shielding Tape
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Shelf Life 60 Months
Package Bulk
Width 0.875" (22.23mm)