Casa / Tape / 3M RP45 CIRCLE-1.5"-100
minImg
3M RP45 CIRCLE-1.5"-100
3M (TC)
Prodotto No:
3M RP45 CIRCLE-1.5"-100
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE DBL COAT 1 1/2" DIA 100/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm)
Series VHB™ RP45
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia