Casa / Tape / 3M VG-532B-0.75"X72YD
minImg
3M VG-532B-0.75"X72YD
3M (TC)
Prodotto No:
3M VG-532B-0.75"X72YD
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
DOUBLE COATED FOAM TAPE 0.75"X72
In magazzino : 20
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Usage Vibration Damping
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm)
Color Black
Backing, Carrier Polyethylene Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0313" (31.3 mils, 0.800mm)
Thickness 0.0350" (35.0 mils, 0.900mm)
Series Venture Tape™ VG-532
Length 216' (66.0m) 72 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Sided Foam
Width 0.75" (19.05mm) 3/4"