TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
3SBC1517A2
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12VDC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$225.416
$225.416
10
$210.38795
$2103.8795
25
$202.87364
$5071.841
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Switching Voltage | 28VDC - Nom |
| Contact Rating (Current) | 2 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Current | 57.2 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 210 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.6 VDC |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | Sealed - Hermetically |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | Military, MIL-R-39016/13, 3SBC, CII |
| Operate Time | 4 ms |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Contact Material | - |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 5.4 VDC |
| Release Time | 4 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | 3SBC1 |