TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
3SBC2001A2
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12VDC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Switching Voltage | 115VAC, 28VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 2 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Current | 57.1 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 210 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.6 VDC |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | Sealed - Hermetically |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | Military, MIL-R-39016/13, 3SBC, CII |
| Operate Time | 4 ms |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Contact Material | - |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 5.4 VDC |
| Release Time | 4 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | 3SBC |