TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
4-1377173-3
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN WIRE PIN TERM 16-22AWG PG
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Insulation | Insulated |
| Color | Red |
| Diameter - Barrel ID | - |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Length - Pin | 0.406" (10.31mm) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Diameter - Barrel OD | - |
| Series | Plasti-Grip |
| Length - Overall | 0.906" (23.01mm) |
| Insulation Diameter | 0.106" ~ 0.142" (2.69mm ~ 3.61mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pin Diameter | Rectangular - 0.116" W x 0.031" H (2.95mm x 0.80mm) |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Package | Bulk |
| Length - Termination | 0.500" (12.70mm) |
| Base Product Number | 1377173 |