TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
4-1418390-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN RCPT HSG 4POS 6.00MM
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.805
$1.805
10
$1.6473
$16.473
25
$1.59828
$39.957
50
$1.58194
$79.097
100
$1.468415
$146.8415
250
$1.444076
$361.019
500
$1.314287
$657.1435
1000
$1.176366
$1176.366
2500
$1.087123
$2717.8075
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 4 |
| Color | Blue |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.236" (6.00mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Slide-On |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | Heavy Duty Sealed Connector Series, MCP 2.8 |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.236" (6.00mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | Sealed |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1418390 |