TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Prodotto No:
4-1437580-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
MSSA201NG=SW SLIDE W/PC TERMIN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Switch Travel | 3.05mm |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | DPDT |
| Actuator Length | 2.79mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | MSSA-01 |
| Voltage Rating - DC | 20 V |
| Switch Function | On-On |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Operating Force | 600gf |
| Voltage Rating - AC | 20 V |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1437580 |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |