TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
4-1618391-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY CONTACTOR SPST 100A 24V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$157.4625
$157.4625
10
$148.2
$1482
25
$138.9375
$3473.4375
50
$129.675
$6483.75
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Coil Power | 6W |
| Switching Voltage | 900VDC - Max |
| Termination Style | Stud |
| Contact Rating (Current) | 100 A |
| Coil Current | 250 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 96Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (DM) (1 Form X) |
| Series | LEV100, KILOVAC |
| Operate Time | 25 ms |
| Contact Material | - |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Must Operate Voltage | 16 VDC |
| Features | Sealed - Hermetically |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1618391 |