Casa / Rocker Switches / 400AWMDP3R1M1QE
minImg
400AWMDP3R1M1QE
E-Switch
Prodotto No:
400AWMDP3R1M1QE
Produttore:
E-Switch
Descrizione:
SWITCH ROCKER DPDT 3A 120V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC)
Circuit DPDT
Mounting Type -
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 400A
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 120 V