Rubycon
Prodotto No:
400AX4.7MEFC8X9
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.475
$0.475
10
$0.33155
$3.3155
50
$0.23237
$11.6185
100
$0.19912
$19.912
500
$0.14934
$74.67
1000
$0.126112
$126.112
2500
$0.119482
$298.705
5000
$0.112841
$564.205
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | AX |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Package | Bulk |