Rubycon
Prodotto No:
400MXG100MEFCSN20X30
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$3.8095
$3.8095
10
$3.06945
$30.6945
50
$2.63986
$131.993
100
$2.394285
$239.4285
500
$1.780338
$890.169
1000
$1.65755
$1657.55
2500
$1.596162
$3990.405
5000
$1.565467
$7827.335
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.787" Dia (20.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 870 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.218 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Bulk |