Rubycon
Prodotto No:
400MXG180MEFCSN22X35
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$4.0945
$4.0945
10
$3.306
$33.06
50
$2.84297
$142.1485
100
$2.57849
$257.849
500
$1.917347
$958.6735
1000
$1.785116
$1785.116
2500
$1.719006
$4297.515
5000
$1.685946
$8429.73
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.22 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.708 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 180 µF |
| Package | Bulk |