Rubycon
Prodotto No:
400MXG470MEFCSN25X55
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$7.866
$7.866
10
$6.99295
$69.9295
50
$6.11895
$305.9475
100
$5.594455
$559.4455
500
$4.807703
$2403.8515
1000
$4.458046
$4458.046
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.244" (57.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.15 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.01 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |