Rubycon
Prodotto No:
400MXG68MEFCSN20X25
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$3.211
$3.211
10
$2.59825
$25.9825
50
$2.26746
$113.373
100
$1.98398
$198.398
500
$1.511583
$755.7915
1000
$1.322638
$1322.638
2500
$1.275404
$3188.51
5000
$1.22816
$6140.8
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.787" Dia (20.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 690 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 966 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 68 µF |
| Package | Bulk |