Rubycon
Prodotto No:
400MXK270MEFCSN25X30
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$6.156
$6.156
10
$5.4682
$54.682
40
$4.784912
$191.39648
200
$4.374702
$874.9404
600
$3.759511
$2255.7066
1000
$3.486092
$3486.092
2400
$3.417739
$8202.5736
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.43 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | MXK |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.002 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 270 µF |
| Package | Tray |