405-GLP28H-NWO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
405-GLP28H-NWO
Descrizione:
PMI .250" LED 28V TAB DIFF GREEN
Guida per l'utente
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 405
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA