405-LRG12H-NGO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
405-LRG12H-NGO
Descrizione:
PMI .250" LED 12V TAB DIFF RED/G
Guida per l'utente
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 40mcd Green, 90mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 405
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm Green, 660nm Red
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA