405-LRG15H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
405-LRG15H-CWO
Descrizione:
PMI .250" LED 15V TAB CLEAR RED/
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 40mcd Green, 90mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Green, Red
Type LED
Voltage 15V
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm Green, 660nm Red
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA