405-RLP28H-CWO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
405-RLP28H-CWO
Descrizione:
PMI .250" LED 28V TAB CLEAR RED
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.3mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 28V
Lens Color -
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA