Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
405HC5900KR
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 4UF 10% 900VAC AXIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Applications | Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 2.819" (71.60mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Threaded, Female |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 4.016" Dia (102.00mm) |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 0.9 mOhms |
| Ratings | - |
| Series | HC5 |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Axial, Can - Screw Terminals |
| Voltage Rating - AC | 900V |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 4 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |