41-LRG28H-NWO
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
41-LRG28H-NWO
Descrizione:
PMI .250" LED 28V TAB DIFF RED/G
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Green/Red
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series 41
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 7.10mm Dia