Rubycon
Prodotto No:
420LXW220MEFR18X50
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 420V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$6.4695
$6.4695
10
$5.74655
$57.4655
50
$5.02835
$251.4175
100
$4.597335
$459.7335
500
$3.950841
$1975.4205
1000
$3.663514
$3663.514
2500
$3.591674
$8979.185
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 420 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.25 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | LXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.5 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 220 µF |
| Package | Bulk |