44/0411-14-9CS2538
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
44/0411-14-9CS2538
Descrizione:
HOOK-UP DL WALL STRND 14AWG WHT
Guida per l'utente
Operating Temperature 135°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0030" (0.076mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.086" (2.18mm)