44/0411-20-9CS2538
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
44/0411-20-9CS2538
Descrizione:
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG WHT
Guida per l'utente
Operating Temperature 135°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0030" (0.076mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.054" (1.37mm)