44A0111-14-82
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A0111-14-82
Descrizione:
HOOK-UP STRND 14AWG 600V GRY/RED
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Gray, Red Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.089" (2.26mm)