44A0111-16-91-MX
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A0111-16-91-MX
Descrizione:
HOOK-UP STRND 16AWG 600V WHT/BRN
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White, Brown Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.072" (1.83mm)