44A0111-20-4-L038
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
44A0111-20-4-L038
Descrizione:
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG YLW
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Yellow
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.055" (1.40mm)