44A0111-24-2L
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A0111-24-2L
Descrizione:
HOOKUP DL STRND 24AWG RED 10000'
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0030" (0.076mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0111
Length 10000' (3048.0m)
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Red
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.040" (1.02mm)