44A0111-26-7-US
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A0111-26-7-US
Descrizione:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V VIOLET
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/38
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Violet
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.034" (0.86mm)