44A0112-16-4-MX
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A0112-16-4-MX
Descrizione:
HOOK-UP STRND 16AWG 600V YELLOW
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0112
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Yellow
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.072" (1.83mm)