44A0114-28-9
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A0114-28-9
Descrizione:
HOOK-UP STRND 28AWG 600V WHITE
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0114
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 7/36
Conductor Material Copper Alloy, Silver Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.030" (0.76mm)