44A0131-20-0/2/6
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A0131-20-0/2/6
Descrizione:
CABLE 3COND 20AWG
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Conductor Insulation -
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.119" (3.02mm)