44A0212-12-92
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A0212-12-92
Descrizione:
HOOK-UP STRND 12AWG 1000V W/R
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0212
Length -
Voltage 1000V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color White, Red Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.117" (2.97mm)