44A0311-16-3
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A0311-16-3
Descrizione:
HOOK-UP STRND 16AWG 2500V ORANGE
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0311
Length -
Voltage 2500V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Orange
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.097" (2.46mm)