44A0811-18-9-MX
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A0811-18-9-MX
Descrizione:
HOOK-UP STRND 18AWG 600V WHITE
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0811
Length -
Voltage 600V
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.080" (2.03mm)