44A1111-18-9-9
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A1111-18-9-9
Descrizione:
HOOK-UP DL STRND 18AWG WHT 1000'
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A1111
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/30
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.103" (2.62mm)