44A1111-24-9-9-MX
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Prodotto No:
44A1111-24-9-9-MX
Descrizione:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V WHITE
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.007" (0.18mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A1111
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/36
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.072" (1.83mm)